Подготовка
1. Сирењето и сите останати состојки ситно се дробат
2. Оревите се мелат и сечкаат ситно (пола-пола)
3. Сите состојки се мешаат заедно со павлаката, се посолува и служи
....брзо, експресно и мммм вкусноооо....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани