Орев, чоколадо, портокал, во белки ...Комплетно, крцкаво и вкусно уживање во зимскиве денови...

Подготовка
1. Белките заедно со шеќерот ги матиме додека убаво да згуснат.
2. Ги додаваме брашното мелените и сечканите ореви.
3. Промешуваме па ги додаваме чоколадните капки и кората од портокал, па соединуваме.
4. Формираме полумесечинки кои ги валкаме во сечкани ореви.
5. Печеме во загреана рерна со вентилатор на 100 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани