Во нелепливо тавче, ставете малку масло да се загрее. На маслото ставете ја пиперката да се запржи. Кога ќе омекне, ставете ги јајцата. Пржете многу кратко, додека да се стегнат. Лесно превртете го омлетот. Од горе ставете малку дробено сирење. Сервирајте веднаш.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови