Подготовка:

1. Исецкајте го зеленчукот и саламата на коцки. Промешајте ги со јајцата. Зачинете ги со сол.
Ставете да се пржат на намастено тавче.
2. Можете да го извадите како омлет, како палачинка, но пошто мене ми пушти патлиџанот сок, го промешав со вилушката. Сепак е одличен појадок.
Би ви препорачала чаша јогурт.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови