Овие ражничи изгледаат преубаво и слободно може да се служат и на коктели. За да се зачува овошјето од потемнување, треба да се прелее со лимонов сок. Од овие состојки се прават 4 ражничи.

Припремата е едноставна. Се сече овошјето на коцки (без грозјето) и се реди на ражничите, по ваш редослед.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови