Се матат посебно белките со 150 гр шеќер да се добие цврста смеса и се додаваат изматените жолчки со шеќерот. Се мешаат убаво и се додаваат маслото и млекото ладни. Се мати со миксер. Потоа се додава брашното и пецивото и се мешаат со лажица. Се става во плех од мини шпорет и се печи на 160 степени околу 30 мин.

Фил- 1 л млеко се меша со 9 лажици шеќер и 9 лажици нишесте. Се става на оган и се меша цело време додека згусти за да не се направат грутчиња. Откако е готово се трга од оган и се остава да олади.

Во посебна вангла се меша 250 гр. маргарин или путер со 200 гр шеќер во прав. Откако убаво ќе се соедни се додава оладениот фил и заедно се мати со миксер.

Оладениот пандишпан се дели на два дела од кои секој дел се посипува со шербет од 200 мл. вода со 100 гр. шеќер.
Се филова едниот пандишпан, се додава др. па пак се филова и на крај се мати еден шлаг и се декорира по желба со овошје. Отакако убаво ќе се зацврсти се сечи ...Вкусна и лесна ...

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови