Слатката павлака изматете ја заедно со шеќерот. Во плех или чинија за торта наредете ред бисквити претходно потопени со млеко. Премачкајте со слатка павлака, па одозгора ставете вишни. Постапката повторете ја се додека имате бискавити,слатка павлака и вишни. Во остатокот од слатката павлака ставете малку прехрамбена боја во прав и матете па декорирајте по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови