Лесна овошна торта која може да ја направите и со било кое друго овошје, а во зависност од овошјето може да го промените и вкусот на пудингот.

1. Јајцата се матат со шеќерот, па се додава брашното и пецивото. Се истура во намрснета и набрашнета округла тава бр 26. Се пече во загреана рерна околу 20 минути. Откако ќе биде печен пандишпанот (уште додека е топол) се потура со 300 мл ладно млеко.

2. Во меѓувреме, додека се пече пандишпанот, го припремаме преливот. Шеќерот и водата се загреваат на оган, додека шеќерот не се растопи. па се додаваат праските, излупени и сецкани на прарчиња. Се варат на тивок оган додека не омекнат. па потоа го додаваме пудингот, растворен во малку вода.

3. Преливот се става топол врз пандишпанот, и се остава да се стегне.

4. Откако ќе се излади, тортата се премачкува со шлаг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови