Подготовка:

1. Овошјето исечкајте го на коцки.
2. Киноата сварете ја спрема упатството на ќесичката, потоа убаво исцедете ја. Измешајте го исечканото овошје и киноата.
3. Сокот од лимон и медот, исто така, измешајте ги, па соединете ги со овошјето. Истурете ја салатата во чинии со форма која вие ќе ја изберите и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови