Од лубеницата пресечете круг.
Овошје по желба какво имате, сечете на тенки парчиња.
Врз лубеницата наредете овошје.
Украсете со листови нане!
Убав вкусен освежителен десерт.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани