Капинките, малинките, смоквите и медот се ставаат во еден сад и се пасираат, им се додава киселото млеко и павлаката и сето се промешува додека се соедини.
Готовиот овошен јогурт се распределува во чаши и се декорира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови