Невообичаено вкусен и корисен пијалок. Пробајте го :)

1. Лешниците се мелат, а бананите и крушите се лупат и се сецкаат.
2. Сите состојки се блендираат.

Наместо сок од ананас може да се стави сок од праска. Наместо овесни снегулки може да се користи други житарици.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани