Убав кекс што често се приготвува кај нас дома со секакво сезонско овошје и секогаш е исто сочен и подеднакво убав. Овој пат прилагоден со јагоди. Подготовката е многу едноставна и оди вака

1. Скршете ги јајцата во сад за матење. Додадете го шеќерот и ванилиниот шеќер и матете со миксер додека јајцата не добијат светло жолта боја и не се згуснат.

2. Во добро изматената смеса додајте го киселото млеко и масло. Во друг сад на страна соединете го брашното со пецивото и нив додајте ги во садот со изматените јајца. Со лажица соединете ја смесата. По желба ставете и рендана кора од лимон. Сум пробала тестото да го правам и со обично благо млеко ама не е исто. Киселото млеко му дава посебен шмек и ровкост на кексот.

3. Во правоаголна тава за печење ставете половина од смесата и печете на 180 степени10-тина минути.

4. Во меѓувреме исчистените јагоди исечете ги на покрупни парчиња. Ставете ги во поголема цедалка и посипете ги со 5 лажици шеќер. Оставете ги да отстојат малку и да испуштат сок.

5 Малку подзапеченото тесто извадете го од рерна, посипете ги јагодите врз него и истурете ја врз јагодите преостанатата половина од смесата. Печете уште 30-35 мин на 180 степени , додека кексот не зарумени.

6 Готовиот кекс посипете го со шеќер во прав и исечете го на коцки со големина по желба. Може да си го приготвувате со секаков вид овошје.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови