1. Излупените јаболка и круши, мандарините и праските ситно ги сецкаме . Бананите ги сецкаме на кругови. Од одмрзнатите цреши ги вадиме семките.
2. Сето приготвено овошје го мешаме заедно со јогуртот.

Овошниот десерт треба да се послужува изладен.
По желба може да се додаде во десертот киви и грозје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани