Се плеваат овесните снегулки со водата и се оставаат 3часа, а може и подолго да стојат на собна температура. Откако ќе отстојат во вода се процедуваат и се мијат под млаз вода. Накиснатите овесни снегуки се блендираат и потоа добиената смеса се цеди низ газа. Добиеното млеко се зачинува со малку сол, една кафена лажица јаворов сируп и цимет по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови