Подготовка

1. Сите состојки се мешаат заедно.
2. Се оставаат да отстојат во фрижидер, преку ноќ.
3. Наутро имаме спремен, здрав, посен и превкусен појадок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови