Подготовка

1. Во тава на оган со капак додајте ги овесните снегулки, доматното пире, водата, маслиновото масло, зачинете по вкус и варете ја кашата десетина минути.
2. Кашата послужете ја топла со коцки моцарела и свежи домати, босилок и пармезан.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани