Вкусен и здрав доручек кој ќе ве држи сити долго време.
Подготовка
1. На оган ставете ја водата, додајте ги снегулките и какаото и варете минута две, мешајќи.
2. Бананата изгмечете ја, додајте ја кашата, медот и путерот и измешајте. Малинки ставете по вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови