Гравот го цедиме од течноста. Доматот и краставицата ги сечкаме на ситни коцки. Кромидот го сечкаме на кругови или по желба. Ги додаваме зачините, маслото и убаво промешуваме.

Забелешка
Можете да ставите и лажица балсамико оцет, ама тоа ви го оставам на вкусот.