Сварете ги нудлите. Празот, кромидот, лукчето, ѓумбирот исечкајте ги на тенки парчиња и пржете ги кратко во вок тава додека не омекнат, но и да си ја задржат формата. ИЗвадете ги и испржете ја на кратко сланината. Извадете ја и испржете го пилешкиот стек. Штом ќе го испржите стекот, вратете ги сите состојки во вокот (освен нудлите), пропржете се заедно 1-2 минути додавајќи соја сос, додадете ги нудлите колку да се загреат и соединат со останатите состојки и уживајте.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови