Јајцата со шекерот се матат убаво. Потоа при постојано матење се додаваат јогуртот и маслото за јадење. Откако убаво ќе се измати постепено се додаваат брашното и пецивото. На крај по желба се додаваат сирење, салама, варен морков или спанаќ и кашкавал.
Се печат во силиконски калапи околу 20 минути убаво да заруменат на температура од 200 С

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови