Се замесува тесто т.е се мешаат брашното, квасецот, сол, шеќер, масло, вода и млеко.
Се остава да стаса и потоа се прават топчиња.
Од нив се сукаат мали корички кои се премачкуваат со маргарин и се виткаат, но претходно се засекуваат од пола надоле, се сечат до крај.
Се премачкуваат со јајце се става сусам, ким врз нив (по желба) и се ставаат да се печат 24 минути на 210 степени. Претходно може да се наполнат со сирење по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови