Лепчињата ги мачкаме со путерот но малку оставаме и за подоцна. Ги стваме во микробранова, но кратко колку да омекнат за да можиме да ги свиткаме.
Потоа ги премачкуваме со кечап и оригано и ставаме од кашкавалот и чајната. Ги виткаме, ги мачкаме со останатиот путер и ги врзуваме со младиот кромид (со зелениот дел). Ги печиме 10 мин.на 170 степени.
Ако сакате ставете друг фил во лепчињата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови