Кога сум на диета, а ми се јаде нешто благо си ги правам овие колачиња, заситуваат и многу се вкусни.
Се сечи бананата на кругови, 2 парчиња се лепат како сендвичи премачкани со путер од кикиритки се ставаат во замрзнувач околу 10-15мин се вадат и се чоколадираат со стопено чоколадо во кое додаваме 2 лажици масло.
Супер брз десерт

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови