Кога нема време за месење, киселата вода во комбинација со прашокот за пециво дава супер ефект близок на домашно лиснато.

1. Корите се оставаат да одмрзнат и се попрскуваат со мешавина од кисела вода со прашок за пециво. Се попрскува и малку масло.
2. Рерната се загрева на 200 степени.
3. Тавата малку се премачкува и се става кората, се става на половина од слаткото (по избор) се преклопува и се поврзува со прсти а може и со вилушка да се спојат краевите.
4. Се пече додека не зарумени, отприлика за половина час сте готови комплетно.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови