Се кршат јајцата се замесуваат со квасецот, маслото, водата, солта, брашното.

Се прави меко тесто и се ставаат разни семиња од Натура. Кога ќе стаса тестото се прават топчиња и се печат на 250 степени, 20 минути....Вкусни и што повеќе стојат тие се поубави и помеки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови