Бананата испасирајте ја во подлабока чинија и додадете го веднаш сокот од лимон во
неа.
Потоа додадете ги и овесниот оброк Натура од какао и кокос, портокал таанот, медот и
лимонот и оставете го неколку часа или преку ноќ во фрижидер.
Потоа додадете ги кокосот и какаото. Наместо горко какао можи да ставите 1 лажица
инстант чоколадо.
За крај, додадете и 30ина гр толчени или ситно сечкани ореви.
Од смесата правете бомбици. Мене ми изгледаа убаво, некако рустично и ги оставив
така, но кој сака можи да ги извалка во кокос, мелени ореви или инстант чоколадо.