1. Шампињоните ситни изрендајте ги. Лукот и кромидот ситно исечкајте ги, потоа се заедно издинстајте на путерот додека не испари течноста која ја испуштија шампињоните.
2. Смесата иситнете во блендер и изладете ја. Во изладената смеса додадете ги мајонезот, кечапот, павлаката, магдоносот и зачинете по вкус.

Доколку сакате да има поизразен вкус од лукот во намазот, наместо издинстање можете само да изблендирајте со другите состојки)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови