Ова е нешто брзо ,едноставно и вкусно.

Подготовка:

1. Се сечат тиквиците на тркалца и се редат во еден ред во тава. Над нив се става сол, бибер и масло. Потоа се ренда сирењето, кашкавалот и кечапот. Потоа се става втор ред на тиквици и се запечува 30мин на 200С.
2. Кога ке бидат потпечени тиквиците, се прелива со преливот од јајца и павлака и се допекува уште 15мин. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани