Стекот го пропржуваме на кратко со мешан зачин и сол. Може да се стават и печурки. Тиквичката ја сечкаме на кругови и редиме во огноотпорен сад намачкан со масло и посолуваме. Ставаме од стекот. Ја повторуваме постапката додека има зајре. Печеме на 200 степени околу 40 минути. Неколку минути пред крај ја вадиме и прелеваме врз мусаката изматено јајце и павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови