1. Тестата се премачкуваат со кечап, саламата се ренда и се става на тестото истата постапка и со кашкавалот, маслинките се ставаат сечени на парчина.
2. Јајцата се матат со вилушка и се потурваат на пиците.
3. Се става црниот бибер вегетата и ориганото (и други зачини по вкус).
4. Се става во загреана рерна на 200 степени 10 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови