Еден предлог за убав појадок. Тост со моцарела. Користиме тост лепчиња.

Подготовка:

1. Тост лепчињата се премачкуваат, едното со авокадо, другото со пестото од босилек. На едното лепче се реди моцарелата, пресечена на парчиња, а на другата половина се реди спанаќот.

2. Се поклопуваат заедно и се тостираат. Ви предлагам и чаша ајран со убавинава.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови