Испечати

Моцарела тост

Моцарела тост

Состојки

  • 50 гр моцарела
  • 5-6 листови спанаќ
  • 1лажица песто басиликум
  • 2 парчиња црн тост леб
  • 1/2 авокадо

Подготовка

Еден предлог за убав појадок. Тост со моцарела. Користиме тост лепчиња.

Подготовка:

1. Тост лепчињата се премачкуваат, едното со авокадо, другото со пестото од босилек. На едното лепче се реди моцарелата, пресечена на парчиња, а на другата половина се реди спанаќот.

2. Се поклопуваат заедно и се тостираат. Ви предлагам и чаша ајран со убавинава.

На здравје