Рецептот е многу едноставен. Сите состојки се мешаат во вангла, убаво се меси и се сучи кора, не многу тенка, можеби 2-3 цм. Од неа вадите парчиња или со калапче или ја сечите на коцки. Се печат на 200 степени, додека не добијат боја по краевите. Ако сакате поинтезивен вкус на семките, претходно можете малку насуво да ги потпечите. Тоа е тоа, едноставно ама се преубави...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови