Домашната тарана е највкусна, ја подготвувам и како потпечена и како варена. Брзо и вкусно, идеално за појадок, особено во овој период.

Подготовка
Во тенџере ги ставаме водата, млекото, тараната и путерот. Откако ќе зоврие, мешаме повремено, а кога ќе биде прикрај мешаме почесто за да не ни загори тараната. Кога ќе биде сварена тараната, ја тргаме настрана, оставаме малку да подизлади и додаваме павлака и рендано сирење...посолуваме по вкус. Ја послужуваме топла со чаша јогурт.

Забелешка - оваа доза е за 2 чинии.

На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови