1. Од сите состојки се замесува тесто. Се прават околу 35 топчиња или се сука кора и се вадат со чаша (како што ги направив јас). Се ставаат на намрснет плех и се печат 20-25мин на 180С.

2. Додека се уште жешки се валкаат во шеќер во прав. Јас ги украсував со ролај-ајсинг
Ројал - ајсинг(200гр шеќер во прав и половина лимон)се меша со вилушка и се шараат колачите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани