Постапката е лесна. Се матат јајцата, па постепено се додаваат сите состојки од рецептот.
Јас овој пат ставив сирење, кисели краставици од тегла и маслинки. Во подмачканите калапи ( или тава) ставете од смесата и печете додека нараснат и заруменат. Од оваа смеса, мене ми излегоа околу 25-30 мини проички.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови