1. Во блендер се става исечкана банана, путерот од кикирики, урмите и млекото. Сето ова убаво се блендира во Нутрибулет или друг блендер.

Се сервира во висока чаша.

На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани