Испечати

Милкшејк со банана

Милкшејк со банана

Состојки

  • 1 зрела банана
  • 1 лажица путер од кикирики
  • 3 урми
  • 200 мл млеко

Подготовка

1. Во блендер се става исечкана банана, путерот од кикирики, урмите и млекото. Сето ова убаво се блендира во Нутрибулет или друг блендер.

Се сервира во висока чаша.

На здравје!!!