Милкшејк добро утро - бидејќи ова е прекрасен начин да го започнете денот. Многу е освежителен и брзо се спрема, додека го варите кафето - готов е.

Сите состојки ги ставаме во блендер убаво да се соединат, истураме во чаша и декорираме со една јаготка и шлаг пена.
Доколку немате блендер ( ко јас ) можете да користите сецко.
Состојките се за 1 чаша од 0.33 мл .

На сликата имам две чаши - втората е со јогурт ( таа што е без шлаг). Истите состојки и истиот начин на подготовка, само што ќе го изоставите медот, а може да додадете овесни снегулки и ќе добиете појадок во чаша.
Кој ќе го подготвите зависи од вкусот дали сакате со јогурт или млеко. Јас ви ги препорачувам двата.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови