Се замесува тесто од сите состојки, освен путерот. Кога ќе се измеси се додава растопениот путер во неколку наврати, убаво да го впие.
Се остава да стаса.
Се премесува пак и повторно се остава да стасува.
Кога ќе стаса вториот пат не се меси, туку веднаш се кине од тестото и се оформуваат ролати филувани со мармалад, нутела или нешто друго или пак плетенки и други форми.
Се оставаат да стасуваат, се премачкуваат со јајце и се печат прво на 220Ц, а откако ќе заруменат и нараснат се намалува на 180Ц и се допекуваат (да истиштат).

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови