Познати се и под името Руски чајни колачи или Снежни топки - Божиќни колачи. Превкусни се! Изразен вкус на путер, со многу ореви, не се сушат, имаат долг рок на траење доколку стојат во лимена затворена кутија.

Путерот и шеќерот изматете ги пенасто. Додадете го ванила екстрактот и солта. Постепено додавајте го брашното и на крај ставете ги и оревите. Убаво измешајте со миксерот, поделете го тестото на два дела, завиткајте во стреч фолија и оставете го во фрижидер да отстои 45 минути.
Рерната загрејте ја на 180 степени. Во два плеха ставете хартија за печење. Тестото кратко замесете го и правете топчиња со големина нешто помали од орев. Печете ги 12-14 минути во зависност од рерната. Готови се кога одоздола ќе заруменат. Оставете ги 2 минути во плехот да оладат па внимателно извалкајте ги во шеќер во прав. Оставете ги на страна потполно да се изладат па уште еднаш извалкајте ги во шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани