Превкусно меко колаче.

1. Путерот се топи и се додават зачините.
2. Јајцата и шеќерот се бијат убава бела смеса. Се додава млекото и путерот со зачините.
3. Се додава брашното и бикарбоната. Се меша полека.
4. Се истура смесата во калап намрсен со путер.
5. Се пече на 180 степени од прилика 40 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови