Шеќерот и киселото млеко ги мериме со иста шоља, јас користев шолја за чај.
Од сите состојки замесуваме тесто, го делиме на два дела и расукуваме кора од којашто сечеме мекици со форма по желба. Ги пржиме во подлабоко тавче во кое има поголема количина на загреано масло за јадење, јас во мојата тава ставив околу половина литар масло за јадење, доволно и малку да поруменат и ги вадиме. Готовите мекици ги наросуваме со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови