1. Во длабок сад се меша брашното со прашокот за пециво, содата и солта. Се прави кладенче и постепено се додава изматено киселото млеко.
2. Се замесува меко тесто се премачкува со масло и се остава да отстои неколку часа на собна температура.
3. Се земаат топчиња и со раце се прават форми на мекици кои се пржат во топло масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови