За промена вкусна салата Случајно ми се најде лименка со зготвена лрќа. Или може да се користи домашно сварена и процедена леќа.

Подготовка:

1. Во еден сад ги соединуваме исцедена леќа, ситно сецкан црвен кромид, ситно сецкана пиперка, магдонос, домат кој е исчистен од семките. Додаваме маслинки и сирење.
2. Во еден сад ги соединуваме сите состојки за дресинг. Прелеваме, промешуваме и оставаме во фрижидер да се спојат вкусовите. Послужуваме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани