Водата, шеќерот, брашното, медот, какаото, содата маслото и канелата ги мешаме заедно со лажица. Кога се убаво ќе се соедини смесата ја оставаме да постои 15мин и потоа ја печиме во тавче обложено со хартија. Откако ќе се испечи и ќе се излади пандишпанот одгоре го премачкуваме со мармалад. На пареа го топиме чоколадото и одгоре го потураме со чоколадо. Го сечиме колачот на коцки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови