Во сад за матење ставајте ги состојките по напишаниот редослед. Треба да добиете густа и хомогена смеса. Ставете ја во тавче за печење малку намачкано со масло и брашно. Ставете да се пече во ладна рерна, на 230 целзиусови степени. За тоа време направете го преливот, така што во мало тенџерче ќе ги ставите сите состојки за глазурата и на пареа растопете ги. Глазурата прелијте ја врз испечениот колач. Исечете на коцки и сервирајте го претходно убаво оладен во фрижидер.
*со која шолја ќе почнете да мерите, со таа продолжете да ги мерите сите состојки.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови