Мерката една чаша= 200 мл односно јас обично мерам со шолја за чај.

Најпрво во еден сад ги ставаме 4те жолчки и шеќерот па матиме со миксер. Kога ќе добиеме убава смеса ги додаваме постепено брашното, млекото, прашокот за пециво и какаото. Откако ќе добиеме хомогена смеса ја ставаме во набрашнета тепсија, Јас користев бр30.
Печеме во загреара рерна околу 25-30 минути, зависно од рерната. Може да проверите на оној стар начин со чепкалка за заби дали е готова. Додека се пече тортата го правиме белиот фил, односно белките ванилиниот шеќер и обичниот шеќер ги матиме додека не добиеме убава густа смеса - шлаг. Ја вадиме готовата торта го ставаме филот од белки одгоре и ја враќаме тортата уште 2-3 минути во рерната.
Ја вадиме тортата и од горе ја полеваме со растопеното чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови