Мирисни и вкусни посни мафини кои навистина не заблажија за време на Богородичниот пост...

Подготовка
1. Брашното, шеќерот и пецивото ги соединуваме па ги додаваме влажните состојки, маслото, џемот и киселата вода.
2. Ги додаваме шеќерот со вкус на ѓумбир и портокал, ренданата кора од лимон и ја соединуваме смесата со лажица.
3. На крајот ги додаваме и сечканите ореви, промешуваме.
4. Смесата ја распоредуваме во хартиени калапи за мафини, а во секое калапче може да се додаде по една лажичка дополнително од џемот.
5. Ги печеме на 180 степени во загреана рерна околу 20 минути, а дали се печени проверуваме со чепкалка, ако е сува, печени се.
6. За декорација ги посипуваме со шеќер во прав и свежи бобинки....или по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани